Gražų ir saulėtą rugsėjo 26 dienos rytą penktokai kartu su auklėtoja Irena Kropiene, išvyko į mūsų tėvynės sostinę – Vilnių. Kelionės tikslas – pažinti istoriją miesto, kuriam šiemet sukanka 700 metų.
Savo edukacinę kelionę pradėjome nuo Aušros vartų – vieno svarbiausių istorinių, kultūrinių ir religinių monumentų Vilniuje. Išklausę auklėtojos pasakojimo ir trumpai pasimeldę, leidomės prie Rotušės, nes būtent čia turėjome pradėti savo edukacinę pamokėlę ,,Vilnius mano kuprinėje“.
Netrukus prie mūsų grupelės prisijungė mūsų nuostabioji gidė Dorota Levko. Šios moters charizma nuo pirmų žodžių pakerėjo mus visus. Ji sugebėjo sudominti ir sutelkti darbui kiekvieną. Klausydamiesi p. Dorotos pasakojimų užsukome į Metraštininko kiemelį ir pamatėme skulptūrą, kuri įamžina vieną svarbiausių paustuvininkų Vilniaus krašte, Pranciškų Skoriną, kuris į Lietuvos istoriją įėjo kaip pirmasis žmogus, išspausdinęs pirmąją knygą būtent Lietuvoje. Tiesa, ji rašyta ne lietuvių kalba, tačiau vis tiek išliko svarbi mūsų tautai.
Eidami Stiklių gatve klausėmės gražios Augusto ir Barboros meilės istorijos, o prie kavinės ,,Augustas ir Barbora“ ragavome ,,Barboros perlų“.
Žydų kvartale žaidėme ,,drendelį“, Literatų gatvėje žavėjomės siena, kurioje dailininkai ir kitų sričių menininkai du metus kūrė metalo, medžio, stiklo ir kitas plokšteles ar objektėlius, skirtus literatams.
Toliau grožėjomės gražiausiucir, ko gero, garsiausiu Vilniaus statiniu – šv. Onos bažnyčia. Ją gaubia daug legendų. Žymiausia jų pasakoja, jog Napoleonas Bonapartas pamatęs Šv. Onos bažnyčią norėjo ją ant delno nusinešti į Paryžių.
Paėję kiek toliau stabtelėjome prie Dailės akademijos pastato sienos, kurioje mozaika pavaizduoti žinomiausi Vilniaus objektai ir paminklai. Smagu buvo stebėti, kaip kiekvienas bandė rasti ir parodyti jam pažįstamą objektą ar paminklą.
Laikas bėgo greitai ir atėjo mums laikas atsisveikinti su gide. Padėkoję už nuostabią išvyką, laimingi ir pasisėmę naujų žinių grįžome namo.
5 klasės auklėtoja Irena Kropienė

Leave a Comment