Kovo 21 dieną penktokai vietoj pamokų turėjo edukacinį užsiėmimą ,,Velykinis margutis“. Jo metu mokiniai buvo supažindinti su Gavėnios, Verbų sekmadienio, Velykų ir Atvelykio tradicijomis bei papročiais. Edukacinės pamokėlės vedėja žaismingai ir patraukliai papasakojo apie senuosius lietuvių papročius, supažindino su kultūrine įvairove, skatindama tautinę savimonę ir meilę savo kraštui.

Penktokėliai sužinojo nuo kada imame laukti pavasario ir didžiosios šventės, kuo mums svarbi verba ir kokio tai augalo šakelės, kuo verba skiriasi kiekviename Lietuvos regione, kokios mistinės galios jai suteikiamos, kaip ir kada švenčiamas Verbų sekmadienis, kodėl Velykoms marginame kiaušinius, jų spalvų simbolius ir reikšmes. Kartu su vedėja, virtusia Velykų bobute (Velyke) nukeliavę į seniausius laikus, kada kūrėsi pasaulis išgirdome netikėtų dalykų: tai Velykė gano Velykų zuikučius, tai ji primargina margučių – spalvotų geriems vaikams, juodų – neklaužadoms. Edukacijos metu kiekvienas galėjo įsivertinti – kokio kiaušinio esu vertas?

Užsiėmimo pabaigoje kiekvienas mokinys pasigamino neįprastą, konditerinį margutį: užmaišę tešlą iš paslaptingų kiškio miltų, sutirpusio Velykų bobutės vežimaičio, saldžiausio boružėlių (dievo karvyčių) pieno, rankomis formavo kiaušinį ir apvalioję pabarstukuose, gavo neįprastą ir nepakartojamą margutį.

Klasės auklėtoja pamokėlės metu turėjo galimybę stebėti vaikų elgesį, analizuoti polinkius, interesus, pažvelgti į mokinius ne kasdieniškai.

5 klasės auklėtoja Irena Kropienė