Visą pavasarį Jašiūnų M. Balinskio ir „Aušros“ gimnazijų mokinių grupė dalyvavo meniniame edukaciniame projekte „Receptas kultūrai“, kurio iniciatorė ir vadovė – žavinga aktorė Virginija Kuklytė. Su mokiniais kas savaitę dirbo nepailstantys, kūrybinio įkvėpimo kupini aktoriai Oskar Wyganowski, Artur Svorobovič, Rokas Petrauskas, Artūr Dubaka, taip pat Šarūnas Gedvilas, Kyrylo Kremenchuk bei diskusijas vedęs psichologas Gediminas Tumėnas.

Projektas subūrė mokinius prasmingai kūrybinei veiklai. Jis tapo ne tik galimybe turiningai įveiklinti jaunimą, bet ir saugia erdve, kurioje mokiniai galėjo atsiskleisti, drąsiau reikšti savo mintis bei jausmus, atrasti kūrybos džiaugsmą ir labiau pažinti save. Aktoriai, psichologai ir dėstytojai jautriai, kantriai bei profesionaliai dirbo su jaunimu, padėjo atskleisti jų asmenybės savybes, sustiprinti pasitikėjimą savimi ir išskleisti kūrybinius sparnus.

 

Baigiamasis pasirodymas, vykęs Jašiūnų Balinskių rūmuose, atskleidė moksleivių kūrybinius gebėjimus ir jautrų santykį su menu. Skambėjo mokinių sukurtos dainos ir eilės, o visa programa buvo apipinta originaliais scenografiniais bei teatriniais sumanymais. „Aušros“ gimnazijos moksleiviai žiūrovus užkrėtė tikra energija ir kūrybiniu polėkiu, parodydami, kad kūryba gali būti ne tik kančia, bet ir žaismas, laisvė bei džiaugsmas. Tuo tarpu balinskiukai jautriu ir lyrišku pasirodymu prabilo apie vieną svarbiausių žmogaus jausmų – meilę.

Nuoširdžiai dėkoju visiems projekto dalyviams, organizatoriams, kūrėjams ir moksleiviams už šią prasmingą patirtį, bendrystę ir kūrybinę drąsą. Tikiu, kad šis projektas paliko ryškų pėdsaką kiekvieno jauno žmogaus širdyje. Manau, tai buvo tikra JĖGA!

Už projekto organizavimą gimnazijoje atsakinga
Lucija Mickevič-Ozarovska