Šiemet gegužės mėnesį mūsų priešmokyklinukai ir pradinukai turėjo galimybę dalyvauti psichologės organizuotuose užsiėmimuose ir veiklose, kurių metu diskutavo, analizavo ir skirtingomis meninėmis priemonėmis bandė atsklesti, kaip atrodo laiminga vaikystė pačių vaikų akimis. Visų mokinių išsakytos mintys tapo neįkainojama informacija, mums, dažnai skubantiems ir laiko neturintiems, suaugusiems. Smagu, kad akcijos metu vienuoliktokas Mindaugas, trumpam tapęs animatoriumi, nusprendė atnešti pradinukams malonios nuostabos ir plačių šypsenų akimirkas. O dvyliktuokė Elžbieta išbandė savo jėgas mokytojos vaidmenį ir kartu su mūsų mažiausiais žaidė įvairius smagius žaidimus.

 

Tėvų dėmesys, nuoširdus bendravimas, bendri žaidimai, apkabinimai ir emocinis saugumas stiprina vaikų psichologinį atsparumą. Ne mažiau svarbus yra ir laikas praleistas mokykloje, kur kiekvienas pedagoginis darbuotojas stengiasi sukurti šiltą ir palaikančią aplinką, kuri tampa tvirtu pagrindu sveikai asmenybės raidai. Todėl kurkime kartu laimingas patirtis mūsų vaikams, kad jie užaugtų empatiškais, kūrybingais ir socialiai brandžiais žmonėmis.

Gimnazijos psichologė Oksana Rympo