Na początku maja uczniowie klasy 4b uczestniczyli w ciekawych zajęciach poświęconych zdrowemu żywieniu. Podczas zajęć rozmawiali o zasadach zdrowej diety oraz poznawali piramidę żywieniową, która pokazuje jak ważne jest odpowiednie komponowanie codziennych posiłków. Dzieci brały również udział w zajęciach zdalnych, dotyczących drogi produktów „od pola do stołu”. Uczniowie dowiedzieli się jak produkty trafiają na nasze stoły oraz ile pracy wymaga przygotowanie zdrowych i wartościowych produktów.
Zajęcia te zrobiły na dzieciach duże wrażenie, ponieważ mogliśmy przenieść lekcję ze szkolnych ławek do ,,zielonej klasy”, znajdującej się na szkolnym podwórku. Nauka na świeżym powietrzu była dla uczniów inspirującym doświadczeniem. Takie zajęcie, w naszej plenerowej klasie sprawiło dzieciom wiele radości i pokazało, że zdobywanie wiedzy może być jednocześnie przyjemne, jak i pełne doświadczeń.

 

Wychowawczyni klasy 4b, Aneta Michalkiewicz